Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak!
Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı

Adalet Bakanlığı büro personeli, Hemşire, Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli ve Tekniker alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazete ‘de yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığına bağlı Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatlarında Hemşire, Sağlık Teknikeri Laborant, Büro Personeli, Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli pozisyonlarına toplamda 221 personel alımı yapacak.

Adaylar Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Adli Tıp Kurumu başkanlığına alınacak 221 personel alımı ilanı için başvurularını 18 – 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında  e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden yapabilecekler. Şahsen yada posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

 

 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Son başvuru günü olan 29 Temmuz 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak
  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
  •  Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Kadro dağılımı ve aranan nitelikler

Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak!
Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak! Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak!Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı Yapacak!

KPSS 70 puan şartı var 

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2020 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir.

Adalet Bakanlığı 221 Büro Destek Personeli Hemşire Güvenlik ve Tekniker Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!