Kamu Personel Alımı

Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alımı Yapıyor! (Kimyager ve Biyolog)

Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı! Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2 Kimyager ve 1 Biyolog alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları taşıması gerekir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Genel Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Son başvuru günü olan 29 Ocak 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  •  657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
Özel Şartlar
Kimyager Başvuru Şartları
  • İstanbul Merkez Teşkilatı kadrosunda istihdam edilebilmek için; yükseköğretim kurumlarının Kimya lisans programından mezun olmak. 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.
Biyolog Başvuru Şartları
  • İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı kadrosunda istihdam edilebilmek için; yükseköğretim kurumlarının Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji lisans programlarının birinden mezun olmak. 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvurular 25 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 29 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların www.atk.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapması gerekir. Başvuru esnasında fotoğraf, KPSS Sonuç Belgesi ile diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alımı İlanının tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu