AFAD Farklı Mesleklerde 544 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
AFAD Farklı Mesleklerde 544 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
AFAD Farklı Mesleklerde 544 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

AFAD Farklı Mesleklerde 544 Kamu Personeli Alımı

AFAD farklı mesleklerde 544 kamu personeli alımı için düğmeye bastı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) teşkilatının yapılandırma kararı 09 Haziran 2022 Tarihli ve 31861 Sayılı Resmî Gazete’de yayımladı. Yeni yayımlanan karar ile birlikte AFAD’a 544 Kadro ihtidası yapıldı.

544 yeni kadro ihdas edildi

Yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile AFAD’a bağlı bulunan bazı daire başkanlıklarında dönüşüm yapıldı. Yapılan dönüşüm ile birlikte birçok genel müdürlük kuruldu ve bu kurumlara toplamda 544 yeni kadro ihdas edildi.

Merkez teşkilatına 249 yeni kadro ihdası

Merkez teşkilatındaki 1 başkan yardımcısı ve 12 daire başkanı kadrosu iptal edilirken, 1 başkan yardımcısı ve 4 genel müdür kadrosuyla birlikte Rehberlik ve Denetim Başkanlığı ile Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığının yanı sıra 22 daire başkanlığı kadrosunun da aralarında yer aldığı çeşitli unvanlarda 249 yeni kadro ihdası yapıldı.
Taşraya 295 yeni kadro ihdası yapıldı

Taşra teşkilatına ise 85 il müdür yardımcısı, 135 il afet ve acil durum uzmanı ile 75 il afet ve acil durum uzman yardımcısı kadrolarından oluşan toplam 295 kadro ihdası yapıldı.

Alımlar ne zaman yapılacak ? 

AFAD’a tahsis edilen 544 kamu personeli için alımların önümüzde ki aylarda yapılması bekleniyor. Resmi olarak alım duyurusu yapıldığı an detayları ile birlikte siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır. oisbuis.com sitemizi ve mobil uygulamalarımızı takip ediniz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!