Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı Yapacak!

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı Yapacak!
AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı Yapacak!

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı

Kamu kurumları ile birlikte Üniversitelerde kendi birimlerinde görevlendirmek üzere farklı pozisyonlarda personel alımlarına devam ediyor Son olarak resmi gazete’de yayımlanan alım ilanına göre Abdullah Gül Üniversitesi 2020 KPSS (B) grubunun ilgili puanının kendi arasında sıralaması esas alınmak suretiyle toplamda 25 personel alımı yapacağını duyurdu.

Hangi pozisyonlarda alım yapılacak ?

Üniversite tarafından yayımlanan alım ilanı duyurusuna göre Büro Personeli, Destek Personeli ve Güvenlik pozisyonlarına alımlar yapılacak.

KPSS 55 puan şartı

Adaylardan 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde geçerli en az elli beş (55) puan alma şartı aranıyor.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Abdullah Gül Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 17.01.2022 – 31.01.2022 (23.59) tarihleri arasında alınacaktır. Şahsen başvuru alınmayacak olup posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kadro dağılımı ve aranan nitelikler aşağıdaki gibidir;

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı Yapacak! AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı Yapacak!

Genel şartlar aşağıdaki gibidir ;

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
3. Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.
4. KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.
5. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
6. 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde geçerli en az elli beş (55) puanı bulunmak. Adayların KPSS puanının, başvurduğu pozisyonun KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.
7. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
8. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu