Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları 58.400 Memur Alımı Yapacak! Başvuruları Ne Zaman ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları 58 bin 400 Memur Alımı Yapacak! Başvuruları Ne Zaman ?
Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları 58.400 Memur Alımı Yapacak! Başvuruları Ne Zaman ?

Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları 58.400 Memur Alımı Yapacak

Bakanlıkların yeni yıl bütçeleri TBMM plan ve bütçe komisyonunda görüşüldü ve bu görüşmelerde 2022 yılı Bakanlıkların talep ettikleri personel kontenjanları da netlik kazandı. Şimdiye kadar yapılan görüşmelerde Aile , Adalet ve Sağlık Bakanlıkları yeni yıl için ilk etapta toplamda 58 bin 400 memur alımı yapacaklarını duyurdu.

Aile Bakanlığı 6.000 Memur Alımı

TBMM gerçekleştirilen 2022 yılı bütçe görüşmeleri sonrasında memur alımı için ilk düğmeye basan Bakanlık Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı oldu. Bakan Derya Yanık, Aile Bakanlığı’na 6.000 Memur Alımı yapılacağını  ve bunların 1.500’ünün ASDEP olacağını duyurdu.

Adalet Bakanlığı 12 Bin 400 Kamu Personeli Alımı

Bütçe görüşmeleri devam ederken, iş arayan milyonlarca kişiye bir müjdeli haberde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2022 yılında 12 bin 400 yardımcı personel alacaklarını gerekli planlamaları yaptıklarını ve bu sayısının artırılması içinde gerekli tüm çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti.

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli ve 10 Bin Daimi İşçi Alımı

Özellikle sağlık alanında atama bekleyen binlerce kişiye beklenen müjdeli haberi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün verdi. Bakan Koca, mülakatsız yapılacak alımlarda 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve kura ile de 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağı müjdesini paylaştı. Sağlık Bakanlığı’na atamaların mülakat olmadan, puana göre yapacaklarını , atama şartlarının hazır olduğunda bunu paylaşacaklarını ifade etmişti.

Başvuruları Ne Zaman ?

TBMM bütçe ve planlama komisyonunda Bakanlıkların personel ihtiyacı olduğu ve en kısa süre içinde alımların gerçekleştirilmesi hususunda çalışmaların yürütüldüğü Bakanlar tarafından bizzat dile getirilmişti. Bakanlar tarafından bizzat açıklanan Aile, Adalet ve Sağlık Bakanlıklarına yapılacak toplamda 58 bin 400 memur alımında başvuruların 2022 yılının ilk çeyreğinde alınması bekleniyor.

Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları 58 bin 400 Memur Alımı ilanları resmi olarak yayımlandığı an detaylarıyla sitemizde yer alacaktır. Web uygulamamızı ve sitemizi takip ediniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!