Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Aile Bakanlığı 4175 Memur Alımı (1500 ASDEP Alımı Kılavuzu) Yapacak!

Aile Bakanlığı 4175 Memur Alımı (1500 ASDEP Alımı Kılavuzu) Yapacak!
Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı (1.500 ASDEP Alımı Kılavuzu) Yapacak!

Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı (1.500 ASDEP Alımı Kılavuzu)

2022 yılı birlikte, yeni yıl bütçeleri ve personel planlamalarını tamamlayan bir çok Bakanlık memur alımı için duyurular yayınlarken, büyük bir alım haberi de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Aile Bakanlığı yapmış olduğu son dakika duyurusuyla 1.500’ü ASDEP toplamda 4.175 memur alımı yapacağını duyurdu.

KPSS şartı ;

Resmi gazete’de yayımlanan alım ilanı göre pozisyonlara başvuru yapan adaylardan KPSS P3  puan türünde en az 60 puan almaları şartı aranıyor.Alımlar kurum tarafından yapılacak sözlü sınav olacak ve sözlü sınav Ankara’da yapılacak.

Başvuru şekli ve zamanı;

Adaylar başvurularını 10/01/2022-20/01/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.  Ayrıca adaylar sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecekler.

Başvuru için gerekli belgeler ;

a) Bir adet vesikalık fotoğraf
b) Talep/başvuru formu, (Sözlü sınava katılacak adayın Talep/Başvuru formunun çıktısı ıslak imzalı bir şekilde sözlü sınav günü yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)
c) Adres bildirimi, sağlık durumları, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin beyanları.

Kadro dağılımı ;

Aile Bakanlığı 4175 Memur Alımı (1500 ASDEP Alımı Kılavuzu) Yapacak! Aile Bakanlığı 4175 Memur Alımı (1500 ASDEP Alımı Kılavuzu) Yapacak! Aile Bakanlığı 4175 Memur Alımı (1500 ASDEP Alımı Kılavuzu) Yapacak!

Genel Şartlar ;

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),
c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,
d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

*İlan edilen pozisyonlar için adaylardan istenen özel şartları ve detaylar incelemek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin.

Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı (1.500 ASDEP Alımı Kılavuzu) için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu