Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Memur Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Memur Alımı Yapacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Memur Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Memur Alımı

Kamu kurumlarının yanında Bakanlıklarda ihtiyaçları doğrultusunda personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere farklı bölümlerden toplamda on beş (15) Aile ve Sosyal Hizmetler Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

KPSS ve taban puan şartı ;

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları için KPSS P-48 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzerinde, Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Sosyoloji alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için KPSS P-3 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzerinde puan şartı aranıyor.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Alımlarda kurum kendi sınavını yapacak olması sebebiyle, Giriş Sınavı için başvurular, 03/01/2022 tarihinden 14/01/2022 Cuma günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz. Postayla ve diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sonuçların açıklanması ;

Giriş sınav sonucu, liste halinde veya her adayın kendi sınav sonucunu görebileceği şekilde Bakanlığın resmi internet sitesinde (www.aile.gov.tr/duyurular) ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınav sonuçlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar neler ?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşıması
  • Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Sosyoloji alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması,
  • Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve hür türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli bulunması,
  • KPSS puan türlerinde aranan taban puana sahip olma

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu