1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müfettiş yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Aile Bakanlığı 20 kamu personeli alımı için kapsamlı kılavuz yayımladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 memur alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 müfettiş yardımcısı alımı detayları bu haberde.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfından münhal Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları (birinci grup) arasından on yedi (17), Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında en az dört yıl eğitim veren bölüm mezunları (ikinci grup) arasından üç (3) olmak üzere giriş sınavı ile yirmi (20) Aile ve Sosyal Hizmetler Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.
Mezuniyet Şartı

Başvuru yapacak adayların Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Sosyoloji alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olması gerekmektedir.
KPSS Taban Puan Şartı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları için KPSS P-48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde, Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Sosyoloji alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için KPSS P-3 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olmak başvuru hakkı elde ettirmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Giriş Sınavı için başvurular, 14/11/2022 tarihinden 25/11/2022 Cuma günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz. Postayla ve diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap