Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Akdeniz Üniversitesi KPSS 50 Puanla 183 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Akdeniz Üniversitesi KPSS 50 Puanla 183 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!
Akdeniz Üniversitesi KPSS 50 Puanla 183 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Akdeniz Üniversitesi KPSS 50 Puanla 183 Sözleşmeli Personel Alımı

Akdeniz Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Resmi Gazete ‘de yayımlanan alım ilanına göre Antalya Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde bulunan Üniversite hastanesinde çalıştırmak üzere farklı mesleklerden toplamda 183 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Akdeniz Üniversitesi tarafından yayımlanan alım ilanına başvuru yapacak adaylardan mezun oldukları son okul türüne göre ilgili KPSS puan türünden en az 50 puan almaları şartı aranırken, bazı pozisyonlar için baraj puanı 60 olarak belirlendi.

Yayımlanan alım ilanı için gerekli şartları taşıyan adaylar başvurularını 12 Ağustos 2022 tarihine kadar alım ilanında belirtilen adreslere şahsen yapabilecekler. Adaylardan başvuru sırasında istenen belgeler aşağıdaki belirtilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi tarafından yayımlanan kadro dağılımı ise şu şekilde belirlenmiştir.30 Güvenlik Görevlisi, 2 Teknisyen, 8 Tekniker, 68 Destek Personeli, 4 Büro Personeli, 40 Sağlık Teknikeri, 25 Hemşire, 2 Eczacı, 3 Fizyoterapist.

Başvuru Şartları Aşağıdaki Gibidir 

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 2. Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlarıtaşımak.
 3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.
 4.  657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.
 5.  Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3) puanı, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93), Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (P94) puanı esas alınacaktır. Adaylar için KPSS Puan Türü ve Asgari Puan Şartları ilan metninde mevcuttur.
 6. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 7. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’nun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinden Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı fesh etmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1(bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
 8.  Başvuracak adayların başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
 9.  Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
Başvuru sırasında istenen belgeler 

 • Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinden temin edilecektir.)
 • KPSS Sonuç Belgesi (ÖSYM barkodlu çıktı)
 • Mezuniyet Belgesi (e-Devlet barkodlu çıktı veya diploma onaylı sureti)
 • Nüfus Kayıt Örneği (e-Devlet barkodlu çıktı)
 •  Fotoğraf (1 Adet)
 • Adli Sicil Kaydı Belgesi (e-Devlet resmi kurum-devlet memuriyeti seçenekleri ile barkodlu çıktı)
 • Erkek adaylar için Askerlik durumunu gösteren belge. (e-Devlet barkodlu çıktı)
 • Belge ve sertifika istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti (e-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge de kabul edilecektir.)
 • İş Deneyimi istenilen pozisyonlar için onaylı görev belgesi.

Akdeniz Üniversitesi KPSS 50 Puanla 183 Sözleşmeli Personel Alımı ilanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu