Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Ankara Ticaret Odası 10 Memur Alımı Yapacak!

Ankara Ticaret Odası 10 Memur Alımı Yapacak!
Ankara Ticaret Odası 10 Memur Alımı Yapacak!

Ankara Ticaret Odası 10 Memur Alımı

Ankara Ticaret Odası memur alımı ilanı yayımladı. Ankara Ticaret Odası, kendi Ankara’da görev yapmak üzere toplamda 10 memur alımı yapacağını duyurdu.

Ticaret Uzman Yardımcısı pozisyonunda görevledirilecek

Alım yapılan memur personel “Ticaret Uzman Yardımcısı” pozisyonunda görevlendirilecek.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? 

Adaylar başvurularını 14 Mart 2022 – 15 Nisan 2022 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odasına doğrudan veya “Ankara Ticaret Odası İnsan Kaynakları Müdürlüğü Söğütözü Mahallesi 2176. Cadde No: 1/1 Çankaya/ANKARA” adresine posta yoluyla veya https://sinav.atonet.org.tr uygulaması üzerinden online yapabileceklerdir.

KPSS taban puan şartı

Alım ilanında ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, aşağıda belirtilen puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 75 (yetmişbeş) puan almış olmak şartı bulunuyor. Alımlar kurumun yapacağı sınav ile gerçekleştirilecek.

Kontenjan bilgileri ve KPSS puan türleri

Ankara Ticaret Odası 10 Memur Alımı Yapacak!

Alım sınavına başvuru şartları 

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. 01/01/2022 tarihi itibariyle 35 (Otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
  3. Taksirli suçlar hariç ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis yahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak,
  4. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı, zihinsel veya bedensel engeli bulunmamak,
  5. ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, Tablo 1’de belirtilen puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 75 (yetmişbeş) puan almış olmak.
  6. ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce puan türünden en az 60 puan veya TOEFL-IBT sınavından en az 72 puan veya IELTS sınavından en az 5 puan almış olmak.
  7. En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de belirtilen öğrenim dalından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak
  8. Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Alım sınavı Ankara’da yapılacak

Giriş sınavı Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavına katılmaya hak kazananlar için giriş sınavının yeri ve tarihi, giriş sınavından en az 15 gün önce https://sinav.atonet.org.tr uygulamasından duyurulacaktır.

Ankara Ticaret Odası 10 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu