Kamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Sözleşmeli 42 Personel Alımı Yapıyor!

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Sözleşmeli 42 Personel Alımı Yapıyor! Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunda istihdam edilmek üzere 42 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Alım Yapılacak Kadrolar 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Sözleşmeli 42 Personel Alımı Yapıyor Tablo 1 Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Sözleşmeli 42 Personel Alımı Yapıyor Tablo 2

Başvuru Şartları Nelerdir?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

b) Arşiv Uzmanı, Kütüphaneci, Mütercim-Tercüman, Büro Personeli (1), Büro Personeli (2), Büro Personeli (3), Diğer Teknik Hizmet Personeli unvanlı pozisyona başvuracaklar için lisans düzeyinde 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Sıralamada 2020 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

c) Programcı ve dizgi operatörü unvanlı pozisyonlara başvuracaklar için önlisans düzeyinde 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Sıralamada 2020 KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

ç) Teknisyen unvanlı pozisyona başvuracaklar için ortaöğretim düzeyinde 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Sıralamada 2018 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

d) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olmak.

e) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler 

a) Fotoğraflı başvuru formu (eksiksiz doldurulacak).

b) Başvurduğu pozisyona ilişkin diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (pdf.).

c) Aranan niteliklerde yabancı dil şartı bulunan sözleşmeli personel pozisyonları için son beş yıl içinde alınmış YDS veya dengi yabancı dil sınav sonuç belgesi.

ç) T.C. kimlik kartı/Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

d) Aranan niteliklerde deneyim şartı bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuran adayın SGK hizmet dökümü.

e) Aranan niteliklerde ders almış olma şartı bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuracak adaylar için alınan dersleri gösteren onaylı transkript belgesi.

f) 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Lisans, ön lisans için).

g) 2018 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Ortaöğretim için).

ğ) Arşiv Uzmanı, Programcı, Mütercim-Tercüman ile Tashihçi pozisyonuna başvuran adayların özgeçmişi (cv).

h) Son altı ay içerisinde alınmış adli sicil belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir.).

ı) Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir.).

i) Çalışmaya engel halinin bulunmadığı hususunda adayın yazılı beyanı.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 30 Kasım 2020 ile 4 Aralık 2020 tarihleri arasında basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Posta yoluyla veya elden yapılan başvurular, eksik belgesi olan başvurular ve başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İlanla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu