Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

ATK 11 Kadroda 124 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

ATK 11 Kadroda 124 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!
ATK 11 Kadroda 124 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

ATK 11 Kadroda 124 Kamu Personeli Alımı 

Adli Tıp Kurumu ATK kamu personeli alımı ilanı yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan alım ilanıyla birlikte Adli Tıp Kurumu ATK 11 farklı kadroda toplamda 124 Kamu Personeli alımı için başvuru süreci başlamıştı.

Başvurular başladı 

Adli Tıp Kurumu ATK kamu personeli alımı ilanı için başvurular başladı. Alım ilanında belirtilen özel ve genel şartları taşıyan adaylar başvurularını bugünden itibaren 3 Nisan 2022 tarihine kadar  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir.  Online ortamda yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge göndermeyecektir.

Hangi pozisyonlarda alım olacak ? 

Büro Personeli, Destek Personeli, Diğer Teknik Hizmet Personeli, Laborant, Hemşire, Teknisyen, mühendis, Biyolog, İnfaz Koruma Memuru ve Güvenlik pozisyonlarına alım olacak.

KPSS 70 puan şartı aranıyor

ATK 11 Kadroda 124 Kamu Personeli Alımı  ilanına başvuru yapacak adaylardan mezuniyet derecelerine göre Lise – Önlisans – Lisans KPSS puan türlerinden  KPSS P94 – KPSS P93 – KPSS P3 en az 70 puan almaları şartı aranıyor.

Adaylardan arana genel şartlar 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Son başvuru günü olan 03 Nisan 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
  • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Adli Tıp Kurumu Lise Önlisans Lisans 124 Memur Alımı Yapacak!

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu