Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Bakanlık ve Belediye 15 Personel Alımı Yapacak!

Bakanlık ve Belediye 15 Personel Alımı Yapacak!
Bakanlık ve Belediye 15 Personel Alımı Yapacak!

Bakanlık ve Belediye 15 Personel Alımı 

İçişleri Bakanlığı ve Kütahya Belediyesi toplamda 15 Personel Alımı için resmi gazete’de ilana çıktı. Yayımlanan alım ilanına göre İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 7 (yedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli ve Kütahya Belediye Başkanlığı bünyesinde ilanda belirtilen KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, boş kadrolara açıktan atama yoluyla 8 (sekiz )itfaiye eri alınacaktır.

 

İçişleri Bakanlığı 7 Sözleşmeli Personel Alım İlanı 

Resmi gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan ve belirtilen diğer şartları taşıyan Proje Mimarı (2 kişi) , Kıdemli İş Zekası Uzmanı (2 kişi), İş Zekası Uzmanı (1 kişi), Siber güvenlik Uzmanı (1 kişi) ve Sistem Uzmanı pozisyonlarında toplamda 7 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak?

Adaylar; e-Devlet üzerinde İçişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden 15 – 22.11.2021 tarihleri aralığında gerçekleştirilecektir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Unvan ve alınacak sayı aşağıdaki gibidir.

PROJE MİMARI – KATEGORİ A (1 Kişi)

PROJE MİMARI – KATEGORİ B(1 kişi)

KIDEMLİ İŞ ZEKÂSI UZMANI (2 Kişi)

İŞ ZEKÂSI UZMANI (1 Kişi)

SİBER GÜVENLİK UZMANI (1 Kişi)

SİSTEM UZMANI (1 Kişi)

Başvuru sonuçlarının duyurulması ve yazılı sınav tarihi 

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla on katı (10) aday yazılı sınava çağırılacaktır. Yazılı sınav 09 Aralık 2021 Perşembe Günü İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (Çamlıca Mah. 122. Sok. No:4 Lalegül / Yenimahalle/ANKARA) adresinde yapılacaktır. Sınav saati, yazılı sınava girmeye hak kazanan aday listesi ile birlikte yayınlanacaktır.

İlanın tam metni için tıklayın

 

Kütahya Belediyesi 8 itfaiye eri alımı ilanı 

Kütahya Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre, ilanda belirtilen KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla boş kadrolara açıktan atama yoluyla 8 itfaiye eri alınacağını duyurdu.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 13/12/2021-17/12/2021 tarihleri arasında, Belediyenin web sayfası https://www.kutahya.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları Başvuru Formu ve ilanda belirtilen belgeler ile birlikte, belediyenin personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Zafertepe Mahallesi İmam Gazali Caddesi Merkez/KÜTAHYA adresinde bulunan Kütahya Belediye Başkanlığı İtfaiye Grup Binasında 09:00-17:00 saatleri arasında şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Kadro ve adedi aşağıdaki gibidir.

Kütahya Belediyesi 8 itfaiye eri alım ilanı

KPSS Şartı

Yayımlanan alım ilanına göre başvuru yapacak adaylarda KPSS P93 puan türünde en az 60 alma şartı bulunmaktadır.

 

Başvuruda adaylardan istenen belgeler 

Başvuru Esnasında Adaylardan istenilen Belgeler:

a) Sınava girmek isteyen adaylar, belediyeminin web sayfası https://www.kutahya.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda dolduracakları Başvuru Formlarının çıktısını alıp imzalayarak, Başvuru Formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

b) Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartının aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

c) Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

ç) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

d) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

e) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

f) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

g) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

h) Son altı ay içerisinde çekilmiş (2) adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

 

Başvuruların açıklanması 

Sınava girmeye hak kazanan adaylar, KPSS puanları ile 21/12/2021 tarihinde Belediyenin web sayfası https://www.kutahya.bel.tr adresinde ilan edilecek olup, adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecektir.

 

İlanın Tam Metni İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu