BDDK En Az Lise Mezunu 30 İdari Personel Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
BDDK En Az Lise Mezunu 30 İdari Personel Alımı Yapacak!
BDDK En Az Lise Mezunu 30 İdari Personel Alımı Yapacak!

BDDK En Az Lise Mezunu 30 İdari Personel Alımı

BDDK personel alımı duyurusunu az önce yayımladı. Kamu İlan sayfasında yayımlanan kılavuz neticesinde farklı kadrolarda 30 idari personel alımı gerçekleştirilecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur, Mühendis, Sekreter, Tekniker, Teknisyen ve Şoför kadrolarına kamu hizmetine ilk defa Kurumumuzda başlayacak olan adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre idari personel alınacaktır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 30 kamu personeli alımını 6 farklı kadroda gerçekleştirecek. İdari kadro adı altında alınacak personeller farklı alanda istihdam edilecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 30 idari personel alımı başvuru şartları bu yazımızda.

Memur Alımı (5 Kişi)

Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümlerden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olmaktır.

Mühendis Alımı (5 Kişi)

Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olmaktır.

Sekreter Alımı (5 Kişi)

Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı veya Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümlerden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olmaktır.

Tekniker Alımı (5 Kişi)

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Web Tasarımı ve Kodlama bölümlerinden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olmaktır.
Teknisyen Alımı (5 Kişi)

Bilişim Teknolojileri alanı kapsamında yer alan dallardan (Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik, Yazılım Geliştirme, Bilgisayar Teknik Servisi, Veri Tabanı Programcılığı veya Web Programcılığı), Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı kapsamında yer alan Elektronik, Görüntü ve Ses Sistemleri, Elektronik ve Haberleşme, Haberleşme Sistemleri veya Büro Makinaları Teknik Servisi dallarının birinden mezun olmaktır.

Şoför Alımı (5 Kişi)

Son başvuru tarihi itibarıyla (B) sınıfı sürücü belgesine en az (5) yıldır sahip olmaktır.

Başvurular

Adaylar başvurularını 7 – 19 Eylül 2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirecektir.
Genel Şartlar

  • Türk Vatandaşı olmaktır,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm
  • Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaktır,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 8’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (d) bentlerinde yer verilen şartları taşımak.
  • 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 26’ncı maddesi hükmü kapsamında çalışması yasaklananlardan
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmamaktır.
KPSS Şartı

 

Unvan

 

Kadro Sayısı

 

KPSS Puan Türü (*)

 

KPSS

Taban Puanı

 

Memur

 

5

 

KPSS P3

 

70

Mühendis 5 KPSSP3  

 

 

70

 

 

Sekreter

 

 

5

 

 

KPSS P93

 

 

70

 

 

Tekniker

 

 

5

 

 

KPSS P93

 

 

70
 

 

 

Teknisyen

 

 

 

5

 

 

 

KPSS P94

 

 

 

70

 

Şoför

 

5

 

KPSS P93 KPSS P94

 

70

Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSS P93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türleri belirlenmiştir.

Şoför kadrosu için; aday sayısı, KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle yapılacak sıralama sonucunda belirlenecek olup son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü uygulama sınavına çağrılacaktır.

Mühendis, Memur, Sekreter, Tekniker ve Teknisyen kadroları için; aday sayısı, KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle yapılacak sıralama sonucunda belirlenecek olup son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.

BDDK En Az Lise Mezunu 30 İdari Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!