İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

BTK 82 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılacak!


+ - 0
BTK 82 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılacak!
BTK 82 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

BTK 82 Kamu Personeli Alımı

BTK kamu personeli alım ilanı yayımladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kendi bünyesinden görevlendirmek üzere 82 Kamu Personeli alımı yapacağını duyurdu. Alınan personel bilişim uzman yardımcısı olarak istihdam edilecek.

KPSS ve Taban Puan Şartı 

Adaylardan üniversite alan mezuniyetine göre KPSS puan türünden en az 70 puan almaları aranıyor. Hukuk alanında KPSSP4, Sosyal Bilimler alanında KPSSP48, Mühendislik ve Matematik alanlarında KPSSP2 puan türü aranıyor.

Başvurular e-devlet üzerinden

Başvurular, sadece e-Devlet (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, 1 Nisan 2022 Cuma günü başlayıp 13 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 23.59’da sona erecektir. Elden, posta veya eposta yoluyla yapılacak başvurular işleme konulmayacaktır.

Kadro bilgileri 

BTK 82 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Alımlar kurumun yapacağı yazılı sınav ile olacak

Alımlar kurumun yapacağı yazılı sınav ile yapılacak olup, Yazılı sınava katılacak adaylar Kurumun resmi internet sitesinde ilan edilir. İlanda yer alan adaylar önce yazılı sınava alınacaktır. Yazılı sınav, 14 – 15 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara’da (Başvuruların bitimine müteakip Kurumun web sayfasında sınav yeri ve saati yayınlanacaktır) yapılacaktır.

  • Yapılacak olan giriş sınavına katılabilmek için;
    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
  • En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrikelektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri ve bilgisayar mühendisliği ile matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
  • 2022 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 ve sonraki tarihlerde doğanlar).
  • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinde en az 50 puan ya da dil yeterliği bakımından denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan eşdeğer puan almış olmak,

BTK 82 Kamu Personeli Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Yorum Yap