Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Çalışma Bakanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Çalışma Bakanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Çalışma Bakanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Çalışma Bakanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kamu personeli alım ilanı duyurdu. Kamu ilan platformu üzerinden yayımlanan alım ilanına göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla 5 Bilişim personeli alımı yapılacak.

Çalışma Bakanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmıyor, ancak KPSS puanı olan adayın puanın yüzde 70 ve yabancı dil puanının yüzde 30 ile oluşacak puana göre adaylar mülakata çağırılacak. KPSS puanı olmayan adayın puanı 70 sayılacak.

Alım ilanında belirlenen şartları taşıyan adaylar başvurularını 26 Temmuz – 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden giriş yaparak yapabilecekler.

Alım ilanında kadro dağılımı şu şekilde belirlendi. 1 Java Kurumsal Mimarı, 2 Kıdemli .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı ve 1 Full-Stack Yazılım Geliştirme Uzmanı. Yayımlanan alım ilanına göre alım yapılan personeli aylık brüt sözleşme ücreti tavan katsayısının 4 katına kadar maaş verilecek.

Başvuru yapılan pozisyona bağlı olarak adaylardan bazı özel şartların yanında aşağıdaki genel şartlar aranıyor.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  •  Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyükölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki sahip olmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanun’un 4’ üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik”te belirtilen özlük hakları ve diğer hususları kabul etmek,
  • Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı bulunmamak,

Çalışma Bakanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu