1. Ana Sayfa
 2. Kamu Personel Alımı

Çevre Bakanı Murat Kurum 10 Bin Personel Alımı Yapılacağını Açıkladı!


Çevre Bakanı Murat Kurum 10 Bin Personel Alımı Yapılacağını Açıkladı!
Çevre Bakanı Murat Kurum 10 Bin Personel Alımı Yapılacağını Açıkladı!

Çevre Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum 10 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. Bakanlık 2 farklı kadroda 10 bin kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Murat Kurum 10 bin memur alımı müjdesini sosyal medya hesabından duyurdu. İşte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 10 bin personel alımı detaylarına ilişkin bütün bilgiler O İş Bu İş’te!

Resmi Gazete’de Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği değiştirildi. Yönetmelik uyarınca yeni kadrolar açıldı.  Bu yönetmeliğe göre şantiye şeflerinin üstlenebilecekleri iş miktarı da işin büyüklüğüne göre düzenlenebilecek. Bu kapsamda en az 10 bin personel istihdamı yapılacak.

Murat Kurum Açıkladı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından 10 bin personel alımına ilişkin müjdeyi verdi. Murat Kurum:

açıklamalarında bulundu.
Mimar Alımı Şartları

 • Mimarlık lisans programından mezun olmak,
 • Seyahate ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak

Mühendis Alımı Şartları

 • Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak,
 • Çevre Mühendisliği lisans programından mezun olmak,
 • Maden Mühendisliği veya Maden ve Cevher Hazırlama Mühendisliği lisans programından mezun olmak,
 • Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği ya da Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • Seyahate ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak.

Bakanlık tarafından alım duyurusu ÖSYM’ye gönderilecek. ÖSYM tercih kılavuzu yayımlayacaktır. 2023 Ocak ve Şubat ayında 10 bin personel alımı duyurusu O İş Bu İş ile sizlere duyurulacaktır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 4 ay önce

  Sayın bakanım Murat Kurum, bu duyurunun şantiye şefliği yönetmeliği hakkındaki değişiklikleriyle birlikte duyurulması biz mimar ve mühendisleri gerçekten heyecanlandırdı. Şuanda da özel sektörde mimar olarak aktif şekilde şef olarak görev almaktayım fakat takdir ederseniz ki şartlar çok elverişli değil. Bu duyuruyla heyecanlanan ve son 2 senede sadece 47 mimar alınan ülkemize biz mimarlar olarak, ülkemize yeni kan getirecek 5000 adet mimar istihdamı talep ediyoruz. Lütfen sesimize kulak verin lütfen diğer mesleklerde yapılan atamalarla eşitliğimizi bu atama ile sağlayın. Hepinize saygılar ve sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir