Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak!

Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak!
Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak!

Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı

Kamu kurum ve kuruluşları yeni yılda personel planlamalarıyla birlikte memur alımlarına devam ederken, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan kararname ile birlikte, kurumların kadrolarına açıktan veya nakil suretiyle yapabilecekleri memur sayılarda netlik kazandı. Yayımlanan kararname ile birlikte kamu kurumları 2022 yılı içinde açıktan yada nakil atama yoluyla toplamda 1.059 memur ataması yapılacak.

Üniversitelere 635 Memur kadrosu 

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan yeni karara göre ülkemizde bulunan devlet üniversitelerine verilen kadro sayısı 635 oldu. Diğer bir değişle 81 ilde bulunan devlet üniversiteleri 2022 yılı içerisinde açıktan veya nakil atama suretiyle 635 memur ataması yapabilecekler.

Bakanlıklar ve bağlı kuruluşlara 424 memur kadrosu

Üniversitelerin yanı sıra, bakanlıklar ve bağlı kuruluşlara da toplamda 424 memur kadrosu izni verildi.

Başvurular ne zaman yapılacak ? 

Cumhurbaşkanılığı tarafından yayımlanan karara göre Devlet Üniversiteleri, Bakanlıklar ve bağlı kuruluşlara ihtisas edilen toplamda 1.059 memur alımı için başvurularda her kurum 2022 yılı içerisinde kendi ilana çıkıp, başvuru sürecini belirleyecektir.

Hangi kurumlar alım yapacak ? 

Tüm Bakanlıklar , bağlı kuruluşlar ve Devlet Üniversitelerine alımlar yapılacaktır. Adalet Bakanlığı, Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ,Dışişleri Bakanlığı,Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı , Gençlik ve Spor Bakanlığı ,Hazine ve Maliye Bakanlığı,İçişleri Bakanlığı ,Kültür ve Turizm Bakanlığı ,Milli Eğitim Bakanlığı,Milli Savunma Bakanlığı ,Sağlık Bakanlığı ,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,Tarım ve Orman Bakanlığı ,  Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı ile Bakanlıklara bağlı 81 kuruma ayrıca 81 ilde bulunan toplam 127 Devlet Üniversitesine alım yapılacaktır.

Kadro dağılımı ;

Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak! Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı Yapacak!

Cumhurbaşkanlığı Kamu Kurumlarına 1.059 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu