Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!

Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!
Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!

Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı

Devlet Üniversitesi olan Kayseri Üniversitesi memur alım ilanı yayımladı. Kayseri Üniversitesi tarafından yayımlanan alım ilanına göre üniversite bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere toplamda 28 memur alımı yapılacak.

KPSS 50 puan şartı 

Tekniker, Teknisyen ve Destek Personeli, pozisyonlarına yapılacak memur alımlarında Destek Personeli pozisyonuna başvuru için adaylardan mezuniyet derecesine göre ilgili KPSS puan türünden en az 50 puan almaları şartı aranırken, Tekniker pozisyonu için en az 60 puan almaları şartı aranıyor.

Başvurular e-devlet üzerinden 

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Kayseri Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 31/03/2022 – 14/04/2022 tarihleri arasında alınacaktır.

Şahsen başvuru alınmayacak olup posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul
edilmeyecektir.
Kadro dağılımı ve aranan nitelikler

Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!
Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!
Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!
Devlet Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı Yapacak!

Genel Şartlar

 •  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.
 • KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.
 • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
 • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan Güvenlik Soruşturması/Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.
 • Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikler ile Genel ve Özel Şart olarak belirtilen şartları birlikte taşıyor olmak.
 • Adayların yirmi dört saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve iç/dış mekânlarda çalışmasına engel durumu bulunmamak.
 • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereği “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
 • Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir

Kayseri Üniversitesi KPSS 50 Puanla 28 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu