Kamu Personel Alımı

DHMİ 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapıyor!

DHMİ 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı İlanı Yayımlandı! Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapıyor! Yapılacak alımlarla ilgili detaylar belli oldu.

DHMİ 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı Detayları

Başvuru Şartları Nelerdir?

Genel Şartlar

 1. Türk Vatandaşı olmak,
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 3. 18 yaşını tamamlamış olmak,
 4. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 5. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
 6.  Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak.
Özel Şartlar
 • Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,
 •  ICAO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu almak, (aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliğinde yazılı bulunmaktadır.)
 • Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır, gerekirse hakem hastaneye gönderilir ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilir. Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)
 • Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.02.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).
 • Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak.
Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler
 1. Nüfus cüzdanı,
 2.  4.5×6 ebadında vesikalık fotoğraf,
 3. Yüksek Öğrenim Diploması (e-Devlet üzerinden alınan Mezun Belgesi geçerlidir.),
 4. KPSS Sonuç Belgesi,
 5. Yabancı Dil Belgesi,
 6. Asistan Hava Trafik Kontrolör Lisansı
Başvuru Şekli ve Tarihi
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce duyurulan pozisyonların 5 katı kadar aday başvuru yapabilecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların 8 Şubat 2021 ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapması gerekir.
DHMİ 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanının tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu