Kamu Personel AlımıHaberlerMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapacak!

DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapacak!
DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapacak!

DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı

Kamuya ve kamu iştiraklerine personel alımları devam ediyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü Pozisyonlarına toplamda 61 Hava Trafik Kontrolörü alımı için resmi gazete’de ilan yayımladı. Alımlarda adayların  KPSSP3 puan türünden aldıkları puana bakılacak.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Başvurular 1-13 Aralık 2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.

KPSS Şartı ve Taban Puan var mı ? 

Kurum tarafından yapılacak olan sınava başvuru yapacak adaylardan KPSSP3 puan türünden en az 70 puan alma şartı bulunuyor. Başvuran adaylar KPSS P3 puan türüne göre sıralama yapılacak ve alım yapılacak kadronun 5 katı aday sınava çağrılacak.

Atama Yapılacak Pozisyon Unvanları ve Sayısı aşağıdaki gibidir.

Asistan Hava Trafik Kontrolörü: 11 kişi
Stajyer Hava Trafik Kontrolörü: 50 kişi

Başvuru sırasında adaylardan talep edilecek belgeler

1- ÖSYM Başkanlığı Tarafından Eşdeğerliliği Kabul Edilen Yabancı Dil Sınavı Belgesi (ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) harici sınav belgesi beyanı yapılması durumunda yüklenecektir.),

2- Asistan Hava Trafik Kontrolörü ilanına başvuracaklar için Hava Trafik Kontrolör Lisansı. Bilgisayar destekli seçme sınavında veya yazılı sınavda başarılı olan ve sözlü sınav için çağrılan adaylardan istenilecek belgeler Kurumun resmi internet adresinde  (www.dhmi.gov.tr) yayımlanacaktır.

Alım Yapılacak Şehirler aşağıdaki gibidir.

DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapacak! DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı Yapacak!

 

DHMİ KPSS P3 İle 61 Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanı detayları İçin TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu