1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

DMO Yüksek Maaşla 6 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!


DMO Yüksek Maaşla 6 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!
DMO Yüksek Maaşla 6 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!

DMO Yüksek Maaşla 6 Müfettiş Yardımcısı Alımı

DMO müfettiş yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Devlet Malzeme Ofisi 6 müfettiş yardımcısı alımında başarılı olanlara yüksek maaş verecek. DMO müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları neler? Müfettiş yardımcısı alımı sınav tarihleri ne zaman?

Müfettiş Yardımcısı Alımı

Devlet Malzeme Ofisi sınav ile alım yapacağı müfettiş yardımcılarını Genel İdare Hizmetleri sınıfında
münhal bulunan, 8. Dereceden kadrolarda istihdam edecek. Sınav; yazılı ve sözlü olmak üzere, iki aşamalı olarak yapılacak. Yazılı sınavında başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmayacak. Müfettiş yardımcısı olanlara ortalama 13.000 TL civarı maaş verilecek.

KPSS Şartı

ÖSYM tarafından yapılan 2021 ve 2022 Kamu Personel Seçme Sınavlarında, KPSS P48 puan türünden (80) seksen ve daha yüksek puan almış olmak [sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuruda bulunan adaylardan, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, ilk (120) yüz yirmi kişi sınava alınacak olup, eşit puan almış olmaları nedeniyle 120 nci sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaklardır.]

Başvuru Tarihleri

Sınava başvurular 24.10.2022 günü başlayıp, 10.11.2022 günü 23:59’da sona erecektir. Adaylar başvurularını, e-Devlet Kapısı üzerinden Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak elektronik ortamda yapacaklardır.

İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Postayla ve diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sınav Tarihi

Yazılı sınav, 26.11.2022 tarihinde Ankara’da iki oturum halinde yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adayların isim listesi, yazılı sınav tarihi, saati ve yazılı sınava ilişkin diğer hususlar, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında (www.dmo.gov.tr/duyurular) ilan edilecektir. Bu ilan tebligat hükmünde olup, adaylara ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

Ayrıca adaylar sınava katılım durumlarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyebilecektir.

Yaş Şartı

Devlet Malzeme Ofisi müfettiş yardımcısı alımına başvuru yapacak adayların 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

DMO Yüksek Maaşla 6 Müfettiş Yardımcısı Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap