Kamu Personel Alımıİşçi AlımıSözleşmeli Personel Alımı

EGM 21 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) Alımı Duyurusu Yayımladı!

EGM 21 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) Alımı Duyurusu Yayımladı!
EGM 21 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) Alımı Duyurusu Yayımladı!

EGM 21 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı duyurusu yayımladı. Az önce yayımlanan duyuru ile EGM 21 hizmetli alımı gerçekleştirecek. Emniyet Genel Müdürlüğü destek personeli alımı başvuru şartları neler? İşte EGM memur personel alımı detayları…

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında görevlendirilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı  (KPSS) puan sıralaması esas alınmak suretiyle Merkez  Teşkilatına (21) Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) alımı yapılacaktır.

Adayların başvurabilmesi için 2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Herhangi bir lise programından mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.  Yapılacak sınav için 01.01.2022 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olması da aranan diğer şartlardandır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 01.08.2022 – 05.08.2022 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 05.08.2022 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

2020 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 10 (on) katı kadar aday sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu