Kamu Personel AlımıMemur AlımıPersonel Alımı

Emniyet Lise Mezunu Kadrolu 94 Personel Alımı Yapacak!

Emniyet Lise Mezunu Kadrolu 94 Personel Alımı Yapacak!
Emniyet Lise Mezunu Kadrolu 94 Personel Alımı Yapacak!

Emniyet Lise Mezunu Kadrolu 94 Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından beklenen alım duyurusu geldi. EGM yayınladığı ilanda 94 kadrolu personel istihdam edeceğini duyurdu. Yapılan duyuruda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralamasına göre 96 personel alımı yapılacak denildi.

Alımlar Hangi Kadroda Olacak?

EGM tarafından yayınlanan duyuruya göre 94 personel alımı ilanı Hizmetli unvanında gerçekleştirilecek. Alım sonucunda yerleşecek adaylar Devlet Memurları Kanunu kapsamında Kadrolu statüde istihdam edilecek.

KPSS Şartı Nedir?

Alım duyurusuna başvuruda bulunacak adayların 2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 13.11.2021 – 19.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 19.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

2020 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 (beş) katı kadar aday sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır.

Kadro Dağılımı
Emniyet Lise Mezunu Kadrolu 94 Personel Alımı

Sınavı Kazanan Adaylardan İstenecek Belgeler

– Dilekçe (Ek-3)
– 2 adet vesikalık fotoğraf
– Diploma örneği (Aslının ibraz edilmesi halinde kurumumuzca tasdik edilecektir. Aslı ibraz edilemez ise noter tasdikli olacaktır. Ayrıca üst öğrenim bitiren adayların öğrenim belgelerini de getirmeleri gerekmektedir.)
– Lisede yabancı dil hazırlık okuyanlar için okuduğuna dair imzalı ve mühürlü belge.
– Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
– Askerlik durum belgesi aslı (Askerlik hizmetini tamamlamış olan adayların Terhis Belgesini getirmeleri zorunludur.)
– Eşi kamu kurumunda çalışanların eş görev belgesi aslı
– Kamu kurumunda çalışanlar veya daha önce memuriyeti bulunanlar için hizmet ve görev belgesi aslı

Emniyet Lise Mezunu Kadrolu 94 Personel Alımı Tam Metni İçin Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu