Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı!
Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı

Yeni yıl ile birlikte memur alım duyurusu yayınlayan Bakanlıklardan birisi olan Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda 136 memur alımı başvuru süreci başladı. Şartları sağlayan adayların başvuru yapabilmeleri için ekran aktif hale geldi ve Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı.

Başvurular Alınmaya Başlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolara atanmak için ilanda belirtilen KPSS puan şartlarını sağlayan adaylar, Avukat, Büro Personeli, Güvenlik Görevlisi, Tekniker , Destek Personeli pozisyonlarına başvurularını 10 – 21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapabilecekler. Adaylar sınav için başvurularını Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapacaklar. Adaylar ancak bir puan türünü kullanmak suretiyle sadece bir pozisyon ve bir görev yeri için başvuruda bulunabilecektir.

Alımlar Bakanlığın yapacağı sınav ile olacak

Bakanlık tarafından yayımlanan alım ilanına göre alımlarda  adaylar mezuniyet durumlarına göre KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puan türlerine göre giriş sınavına davet edilecek ve adaylarda taban puan olarak en az 70 puan istenecek. Söz konusu kadrolara alımlar yazılı sınav ile yapılacak.

Giriş sınav tarihi ve şekli;

Giriş sınavı, 07/02/2022 tarihinde Ankara’da sözlü usulle yapılacaktır. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) ve (https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sayfasında ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Kadro dağılımı aşağıdaki gibidir:

Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 sözleşmeli personel alım ilanı detayları ve özel şartlar için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu