Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak!

Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak!
Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak!

Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı

Çorum’da eğitim veren ve kamu üniversitesi olan Hitit Üniversitesi farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere KPSS 55 puanla toplamda 25 memur alımı yapacağını duyurdu.

KPSS şartı;

Resmi gazete’de yayımlanan alım ilanına göre adaylar KPSS puan sıralamasına göre yazılı ve/veya sözlü sınav
yapılmaksızın alınacak. Ayrıca adaylar pozisyonlara başvuru için KPSS P94 puan türünde en az 55 puan almaları isteniyor.

Başvuru şekli ve zamanı;

Adaylar başvurularını 06.01.2022-20.01.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Hitit Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden elektronik olarak yapacaklardır. Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kadro dağılımı ve aranan nitelikler aşağıdaki gibidir ;

Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak! Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak! Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak!

Genel ve Özel Şartlar aşağıdaki gibidir.

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
3- 657 sayılı Kanunu’nun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak
4- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş, yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya muaf olmak.
5- 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSS P94 puan türünden en az 55 puana sahip olmak.
6- Son başvuru tarihi itibarıyla 18 (on sekiz) yaşını doldurmuş ve 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak.
7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
8- 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup, arşiv araştırması sonucuna göre sözleşme imzalanacaktır.
9- Çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.
10- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların kamu veya özel sağlık kuruluşunda boy ve kilo ölçümü yaptırarak belgelendirmesi gerekmektedir.

Ödenecek ücret aşağıdaki gibidir,

Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı Yapacak!

Sonuçların duyurulması ;

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazanan asıl ve yedek aday listesi ile işe başlamaları için gerekli belgeler, bu belgelerin teslim edileceği yer ve zaman başvuru süresinin bitiminden itibaren 1 (bir) ay içerisinde Üniversitenin resmi internet sayfasında (https://hitit.edu.tr ve https://personel.hitit.edu.tr) yayınlanacaktır. Ayrıca KPSS’de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Hitit Üniversitesi KPSS 55 Puanla 25 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu