Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 25 Memur Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı 25 Memur Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı 25 Memur Alımı

Kamu personeli alımı yayınlanan güncel ilanlarla devam ediyor. Kamuya bir çok alanda memur alımı yapılırken bir yeni duyuru da İçişleri Bakanlığı’dan geldi. İçişleri Bakanlığı toplamda 25 kamu personeli alımını gerçekleştirecek.

Başvuru Tarihleri

İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosu için başvurular 22 Kasım 2021 tarihinde saat:9:30’da başlayıp 26 Kasım 2021 tarihinde saat:17:30’da sona erecektir. Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacak olup, şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurularda kabul edilmeyecektir.

İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcısı kadrosu için Başvurular 24 Kasım 2021 tarihinde saat:9:30’da başlayıp 29 Kasım 2021 tarihinde saat:17:30’da sona erecektir. Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacak olup, şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurularda kabul edilmeyecektir

İçişleri Dernek Denetçi Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak.
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.
  • Giriş (sözlü)sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1986 tarihinden sonra doğanlar).
  • Görev Yapılmasına engel bir halin olmadığına dair yazılı beyanda bulunmuş olmak.
  • Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.

İçişleri Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak.
  • Giriş (sözlü)sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1986 tarihinden sonra doğanlar).
  • Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış bulunan ve Bakanlığımızca istenilen puan türlerinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.
  • Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte bölümleri (6 personel – KPSSP2), Hukuk Fakültesi (3 personel – KPSSP4), İletişim Fakültesi (2 personel – KPSSP3), İnşaat Mühendisliği (1 personel – KPSSP1), Bilgisayar Mühendisi, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümleri (3 personel – KPSSP1)

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu