İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!
İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alımı

İçişleri Bakanlığı 80 uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. İçişleri Bakanlığı 80 kamu personeli alımı sonucunda hak kazanan adaylara yüksek maaş verilecek. İçişleri Bakanlığı 80 uzman yardımcısı alımı 8 farklı kadroda gerçekleştirilecektir. İçişleri Bakanlığı 80 personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri O İş Bu İş’te! İşte İçişleri Bakanlığı 80 personel alımı ilanının detayları…

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 80 adet İçişleri Uzman Yardımcısı kadrosunda personel istihdam edilmek üzere 25 Ocak-03 Şubat 2023 tarihleri arasında Ankara’da giriş(sözlü) sınavı yapılacak olup, kadrolara ilişkin talep edilen fakülte/ bölüm ve kontenjanların dağılımı aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alımı
Yaş Şartı

Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar) başvuru yapabileceklerdir.

KPSS Şartı

İlana başvuruda bulunabilmek için 2021-2022 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) yukarıda istenilen puan türlerinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekmektedir.

Başvurular

Başvurular; e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Bu nedenle adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir.

Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebileceklerdir.

Başvurular; 19-23 Aralık 2022 tarihleri arasında Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!