Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 3.546 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

İçişleri Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 3.546 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!
İçişleri Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 3.546 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

İçişleri Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 3.546 Kamu Personeli Alımı

İçişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde resmi gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Lise Önlisans Lisans mezuniyet şartıyla 81 ilimizde toplamda 3.546 kamu personeli alımı yapacak. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı kadrolarına yapılacak olan 3.546 kamu personeli alımıyla ilgili olarak başvuru süreci bugün başladı.

Başvuru Ekranı Açıldı

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına yapılacak olan toplamda 3.546 kamu personeli alımı için başvuru ekranı bugün açıldı.

Adaylar 17 -21 Haziran 2022 tarihleri arasında www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler.

Başvurusunu elektronik olarak tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların “Başvurumu Tamamla” butonuna basmaları zorunludur. Aksi takdirde bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek olup, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır

E-Devlet Başvuru Adresihttps://pysweb.e-icisleri.gov.tr/SinavBasvuruIslemleri/AdayProfil
Kadro Dağılımı
  • Merkez teşkilatı: 20 Kağıt Restoratörü, 1 Arşiv Uzmanı, 5 Avukat, 2 Psikolog, 1 Sosyal Çalışmacı, 1 Programcı alımı, 1 Tekniker Harita alımı, 1 Diğer Teknik Hiz. Pers. Grafiker alımı, 11 Şehir Plancısı alımı, 25 Mühendis alımı, 7 Bilgisayar, 4 Makine, 5 Elektrik-Elektronik, 2 Yazılım, 2 Endüstri, 2 İnşaat, 2 Harita mühendisi, 1 Mütercim Tercüman (İngilizce), 114 Büro Personeli, 10 Şoför, 50 Temizlik Görevlisi alınıyor.
  • Taşra teşkilatı: 11 Avukat, 2 Arşiv Uzmanı, 120 Sosyal Çalışmacı, 4 Bilgisayar Mühendisi, 16 Programcı, 2 Elektrik-Elektronik Teknikeri, 1984 Büro Personeli, 320 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı), 212 Şoför, 632 Temizlik Personeli alınıyor.

KPSS 60 puan şartı var

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak şartı aranıyor.

İçişleri Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 3.546 Kamu Personeli Alımı İlanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu