Kamu Personel Alımıİşçi Alımı

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı Yapılıyor!

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı Yapılıyor!
İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı Son Durum

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okullarda Güvenlik , Temizlik Personeli ve bakım onarım işlerinde görevlendirilmek üzere İŞKUR tarafından 10 bin TYP alımı yapılacağını geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu.

Bakan Özer’in MEB’te 10 bin TYP alımı müjdesi sonrasında binlerce kişinin gözü kulağı İŞKUR’dan gelecek 10 bin TYP alımı haberlerine çevrildi. Peki, MEB TYP başvuruları ne zaman yapılacak ?

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı başvuruları ne zaman yapılacak ? 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TBMM’de ki bütçe görüşmelerinde yapmış olduğu açıklamada MEB’in okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR üzerinden 10 bin TYP’li temizlik görevlisi alacaklarını duyurmuştu. Bakan Özer alımı yapılacak 10 bin TYP’linin ise Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi okullarda iş başı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan 2021-2022 Eğitim öğretim yılı ikinci dönemi 7 Şubat 2022 tarihinde başlayacak. Diğer bir değişle MEB 10 bin TYP’li 7 Şubat 2022 tarihinde işe başlamış olacak. Bu sebeple başvuruları ise Ocak ayı içerisinde yapılması bekleniyor. Resmi olarak MEB 10 Bin TYP Alımı ile ilgili olarak süreç takvimi açıklandığı anda detaylar sitemizde olacaktır.

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı başvuru şartları neler ?

– Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

– Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

– Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması

Okullarda görev alacak TYP çalışanlarına ne kadar maaş ödenecek?

İŞKUR aracılığıyla alımı yapılacak 10 bin TYP çalışanlarına aylık olarak asgari ücret ödenecek. 2022 asgari ücret tutarı ise Aralık ayı sonunda netlik kazanmış olacak.

İŞKUR İle MEB 10 Bin TYP Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

Bilindiği gibi İŞKUR TYP personel alımları online olarak yapılıyor. Şartlar sağlayan ve işkur’a kaydı olan kişiler https://esube.iskur.gov.tr/ adresinde Toplum Yararına Programlar (TYP) modülüne giriş yaptıktan sonra, karşılarına gelen ekranda Uygulama Alanı kısmında MEB Bakım Onarım ve Temizlik alanını işaretledikten sonra başvuru yapmak istediği ili seçip ara butonuna tıklayınca listelenen ilanlardan istediklerine başvuru yapabilecekler.

 

Alım ilanı duyurusu yapıldığında detaylarıyla sitemizde yer alacaktır. Web uygulamamızı ve sitemizi takip ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu