Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Kamu Kurumları 1.434 Memur Alımı Yapıyor! Ocak 2022 Memur Personel Alımları!

Ocak 2022 Memur Personel Alımları!
Ocak 2022 Memur Personel Alımları!

Ocak 2022 Memur Personel Alımları

Kamu kurum ve kuruluşları ihtiyaç duydukları kadrolarda memur alımına devam ediyor. Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlanan ilanlarla birlerce vatandaş iş sahibi oluyor. Oisbuis.com olarak Ocak ayında alınacak memur ilanlarını derledik!

Boğaziçi Lise-Önlisans-Lisans 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Resmi Gazete ile 21 Ocak tarihli kamu personeli alımı ilanları yayınlandı. Kamu personeli alım ilanı kapsamında Boğaziçi Üniversitesi 10 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

  • Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde anılan kanun ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması
  • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak
  • Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

Boğaziçi Lise-Önlisans-Lisans 10 Kamu Personeli Alımı detayları için tıklayın.

Ticaret Bakanlığı 58 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı daha önceden yayınladığı 750 gümrük muhafaza memuru alımı ile yerleşemeyen 58 adaya hak tanıdı. Yedekler arasından 58 gümrük muhafaza memuru alımı gerçekleşecek.

Bakanlığın taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilecek Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru kontenjanlarından boş kalan pozisyonlar için yedek adayların (ilk 58 yedek) aşağıda belirtilen evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak 04.02.2022 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese getirmeleri gerekmektedir.

Ticaret Bakanlığı 58 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı detayları için tıklayın.

İstanbul Üniversitesi 15 Farklı Kadroda 299 Personel Alımı Yapacak!

Kamu Üniversiteleri Resmi Gazete üzerinden kendi birimlerinde istihdam etmek üzere personel alım ilanları devam ederken, İstanbul Üniversitesi 15 farklı kadroda 299 personel alımı yapacağını duyurdu.

KPSS şartı;

20 Ocak 2022 Tarihli ve 31725 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan alım ilanına göre İstanbul Üniversitesine 15 farklı kadroda yapılacak 299 personel alımı 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yapılacak. Alım ilanına göre başvuru yapacak adaylardan bazı pozisyonlar için 60 , bazı pozisyonlar için ise 70 taban puan şartı aranıyor.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Adaylar başvurularını 20 Ocak – 3 Şubat 2022 tarihleri arasında ) https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden online olacak şekilde yapabilecekler.Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
İstanbul Üniversitesi 15 Farklı Kadroda 299 Personel Alımı detayları için tıklayın.

Düzce Üniversitesi KPSS 50 Puanla 48 Memur Alımı Yapacak!

Devlet üniversitesi olan Düzce Üniversitesi’nden memur alım haberi geldi. Üniversite kendi bünyesinde farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere toplamda 48 memur alımı yapacağını duyurdu. Memur alımı 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak yapılacak.

Düzce Üniversitesi KPSS 50 Puanla 48 Memur Alımı detayları için tıklayın.

KYK ve Aile Bakanlığı Yurtlarına 952 Yurt Memuru Alımı Yapılacak!

Kamu kurumları ve Bakanlıklar merkez ve taşra teşkilatlarında ki birimlerinde görevlendirmek üzere memur alım ilanlarına devam ederken, milyonlarca öğrenciye ev sahipliği yapan devlet yurtlarına 952 Yurt Memuru alımı yapılacağı haberi geçtiğimiz haftalarda geldi. KYK ve Aile Bakanlığı Yurtlarına 952 Yurt Memuru Alımı için resmi ilanlar geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlandı ve süreç başlatıldı.

KYK ve Aile Bakanlığı Yurtlarına 952 Yurt Memuru Alımı detayları için tıklayın.

Türkiye Ulusal Ajansı En Az Lise Mezunu 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 10 Kamu Personeli alımı yapılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan alım ilanına göre Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli pozisyonlarına alım yapılacak.

Türkiye Ulusal Ajansı En Az Lise Mezunu 10 Kamu Personeli Alımı detayları için tıklayın.

Nüfus Müdürlüğü Yüksek Maaşla 17 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, kurum tarafından yapılacak yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 17 (onyedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak.
Adaylar başvurularını 31.01.2022 – 07.02.2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https:// isealimkariyer kapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

Nüfus Müdürlüğü Yüksek Maaşla 17 Kamu Personeli Alımı detayları için tıklayın.

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı Yapacak!

amu kurumları ile birlikte Üniversitelerde kendi birimlerinde görevlendirmek üzere farklı pozisyonlarda personel alımlarına devam ediyor Son olarak resmi gazete’de yayımlanan alım ilanına göre Abdullah Gül Üniversitesi 2020 KPSS (B) grubunun ilgili puanının kendi arasında sıralaması esas alınmak suretiyle toplamda 25 personel alımı yapacağını duyurdu.

Üniversite tarafından yayımlanan alım ilanı duyurusuna göre Büro Personeli, Destek Personeli ve Güvenlik pozisyonlarına alımlar yapılacak.

AGÜ KPSS 55 Puanla 25 Güvenlik, Temizlik ve Büro Personeli Alımı detayları için tıklayın.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu