Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Kamu Kurumları EKPSS İle 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kamu Kurumları EKPSS İle 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Kamu Kurumları EKPSS İle 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kamu Kurumları EKPSS İle 12 Bin Kamu Personeli Alımı

Kamu kurumları EKPSS ile kamu personeli alımı yapacak. Nisan ayı sonunda yapılan EKPSS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Kamuya atanmayı bekleyen binlerce engelli memur adayı için başvuru süreci başlıyor.

EKPSS İle 12 Bin Kamu Personeli Alımı

Devlet, bünyesinde bulunan bir çok kamu kurum ve kuruluşuna her sene EKPSS puanı ile memur alımı yapıyor. Aynı şekilde 2022 yılı içinde onlarca kamu kurumuna toplamda 12 bin kamu personeli alımı yapılacak. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şubat ayında yapılan engelli memur ataması töreninde konuşmuş ve açıklamasında 12 bin yeni Engelli Memur adayının kamuya alımının yapılacağı müjdesini aktarmıştı.

66 bin engelli kamuda istihdam ediliyor

Erdoğan aynı zamanda şu ana kadar yapılan atamalar ile birlikte 2022 yılı itibariyle kamuda toplamda 66 bin engelli kişinin memur olarak istihdam edildiği bilgisini aktarmıştı.

Hangi kadrolar alım yapılacak ?

Her sene olduğu gibi bu senede EKPSS ile birçok kamu kurumuna birçok meslekten alımın olması bekleniyor. EKPSS kamu personeli alımının çoğunlukla aşağıdaki kadrolardan olması bekleniyor.
Memur, Hizmetli, Avukat, Müezzin Kayyım, Sağlık Teknikeri, Teknisyen, Bilgisayar İşletmeni, Büro memuru, Güvenlik gibi kadroların başta olması bekleniyor.

EKPSS Başvuru Süreci Ne Zaman Başlıyor

Nisan sonunda yapılan EKPSS sınav sonucu dün ÖSYM tarafından açıklandı. 2022 EKPSS sınav sonucunun açıklanmasıyla birlikte kamu kurumların EKPSS memur alım için başvuru sürecinin de önümüzde ki günlerde başlaması bekleniyor. EKPSS ile kamu kurumlarına memur alımı için kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte oisbuis.com ekibi olarak siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Sitemizi ve uygulamamızı takip ediniz..

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu