Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Kamuya Lisans Mezunu 1.085 Memur Alımı Yapılacak!

Kamuya Lisans Mezunu 1.085 Memur Alımı Yapılacak!
Kamuya Lisans Mezunu 1.085 Memur Alımı Yapılacak!

Kamuya Lisans Mezunu 1.085 Memur Alımı

Kamuya memur alım ilanı yayımlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2022/1 kılavuzuna göre kamuda birçok kurum ve kuruluşa lisans mezunu toplamda 1.085 memur alımı yapılacak.

Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler

Başvuru yapacak adayların lisans mezunu olmaları gerekiyor. ÖSYM tarafından yapılacak atamalar KPSS P3 puan üstünlüğüne göre yapılacak.

Başvurular başladı

Kamu lisans mezunu memur alım için başvuru süreci başladı.  Adaylar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden tercih işlemlerini 7 Temmuz tarihine kadar yapabilecekler.

Hangi kurumlara alım olacak ?

Yayımlanan KPSS 2022/1 tercih kılavuzuna göre Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne, Devlet Malzeme Ofisi, Belediyeler, Kamu Üniversiteleri, Bakanlıklar, TCDD, DHMİ, Elektrik Üretim A.Ş, Eti Maden İşletmeleri, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Şeker Fabrikaları ve Toprak Mahsulleri Ofisi başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa toplamda 1.085 memur alımı yapılacak.
Başvuru Genel Şartları aşağıdaki gibidir 

  • Türk vatandaşı olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak
  • Erkek adaylar için ) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodlar için TIKLAYIN

Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlara ulaşmak için TIKLAYIN

Mezun Olunan Lisans Programlarına ulaşmak için TIKLAYIN

Kamuya Lisans Mezunu 1.085 Memur Alımına ilişkin Genel Bilgiler İçin TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu