Kamu Personel Alımı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden: 32 KİŞİLİK PERSONEL ALIM DUYURUSU

İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu Üzerinden Yapılacaktır.

İlanlar, Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 21.08.2020

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı Detayları 1 Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı Detayları 2 Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı Detayları 3 Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı Detayları 4 Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 32 Kamu Personeli Alımı İlanı Detayları 5

Açıklama 1 – Kuruluşumuza gönderilen aday listelerinde, ilan edilen başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Açıklama 2 – Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır.

Sözlü sınav konuları;

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

Atatürk İlke ve İnkılâp Tarihi,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri,

4857 Sayılı İş Kanunu,

Büro Personeli (Memur) unvanı için tahsil ve aranılan kriterlere ilişkin konuları, deniz trafik operatörü için denizcilik alanı, mühendis adaylar için mühendislik konularını kapsar.

Sınavda Değerlendirme;

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlke ve İnkılâp Tarihi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün görevleri, 4857 sayılı İş Kanunu konularında 15’er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.

Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir.

Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır.

En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir.

Asıl ve yedek aday listeleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu