Kamu Personel AlımıMemur Alımı

KPSS 2021/2 Kılavuzu Lise Mezunu 87 Kamu Personeli Alımı Olacak!

KPSS 2021/2 Kılavuzu Lise Mezunu 87 Kamu Personeli Alımı Olacak!
KPSS 2021/2 Kılavuzu Lise Mezunu 87 Kamu Personeli Alımı Olacak!

KPSS 2021/2 Kılavuzu Lise Mezunu 87 Kamu Personeli Alımı

Binlerce adayın merakla beklediği 2021 yılı memur atamaları kılavuzu ÖSYM tarafından bugün duyuruldu. Kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak  olan memur alımlarında hangi kuruma hangi alanda kaç memur alınacağı da açıklandı.

Lise Mezunu 87 Kamu Personeli Alımı Olacak

ÖSYM’nin yayımladığı KPSS 2021/2 Kılavuzuna göre lise mezunu adaylar içerisinden kamuya toplamda 87 kamu personeli alımı yapılacak.

Başvuru şekli ve zamanı ;

KPSS sınavına girmiş ve mezuniyet durumlarına göre KPSS puanı bulunan adaylar, yayımlanan tercih kılavuzu doğrultusunda istedikleri kurumlar için aranan şartlar ve nitelik kodlarına dikkat ederek tercih işlemlerini 22 – 29 Aralık tarihleri arasında ösym’nin aday işlemleri sitesi üzerinden yapabilecekler.

Tercih ücreti 25 TL

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır.

Başvuru adresi : https://ais.osym.gov.tr/

Hangi kurumlara alım yapılacak?

Yayımlanan kılavuza göre, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Erzurum Teknik Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Eskişehir Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mardin Üniversitesi,Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdürlüğü, TUİK ve YÖK gibi kurumlara farklı pozisyonlarda toplamda 87 Kamu Personeli alımı yapılacak.

Hangi şehirlere alım olacak? 

KPSS 2021/2 Kılavuzu Lise Mezunu 87 Kamu Personeli alımı, Afyonkarahisar, Gaziantep, Hatay, Karaman, Kars, Kayseri, Konya, Mersin, Niğde, Ankara, Erzurum, Eskişehir, Karabük, Trabzon, Konya, Kütahya, Mardin, Ordu, Sinop, Adana, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, İstanbul, Manisa, Samsun, Sakarya ve Zonguldak illerine yapılacak.

KPSS 2021/2 Kılavuzu Lise Mezunu 87 Kamu Personeli Alımı detayları ve aranan nitelikleri incelemek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Genel Bilgiler için Tıklayın

Lise Mezunu Kadrolar için tıklayın

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayın

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan Dallar için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu