Kamu Personel AlımıMemur Alımı

KPSS Taban Puansız Lise Mezunu 727 Memur Alımı Yapılacak!

KPSS Taban Puansız Lise Mezunu 727 Memur Alımı Yapılacak!
KPSS Taban Puansız Lise Mezunu 727 Memur Alımı Yapılacak!

KPSS Taban Puansız Lise Mezunu 727 Memur Alımı

Geçtiğimiz gün kamuya atama için alınan 2. merkezi atama sonrasında ÖSYM bu kez de kamuya EKPSS puanına göre atama yapmak için duyuruya çıktı ve 5 Ocak tarihinde  2022 EKPSS kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Yayımlanan EKPSS kılavuzuna göre kamuya EKPSS sınavına girmiş lise mezunu adaylar arasında KPSS taban puansız 727 memur alımı yapılacak.

Bir çok Bakanlık ve kamu kurumuna alım olacak

Hizmetli ,memur , müezzin, Hemşire, Vhki, Teknisyen, Veteriner vb gibi kadrolara, Adalet Bakanlığı, Aile Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Diyanet işleri Bakanlığı,Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı,Tarım Bakanlığı ve bazı kamu üniversitelerine alımlar EKPSS puanına göre yapılacak.

Tercihler 5 – 14 Ocak tarihleri arasında yapılacak

Adaylar tercihlerini 05 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir.
İnternetten tercih gönderme işlemleri 14 Ocak 2022 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

2022 EKPSS Tercihler nasıl yapılacak?

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresine giriniz “ADAY İŞLEMLERİ” alanından EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz. EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki kadro kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız ve tercih işlemlerini sonlandırınız.

* Adayların kadrolara başvuru yapabilmesi için Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesindeki; “Engelli: Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü gereğince en az %40 ve üzerinde çalışabilir engelli olma şartı bulunmaktadır.

*2022 EKPSS tercih süreci, detaylar, kadrolar ve kadrolar için istenen özel şartlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin.

Lise Mezunu 727 Devlet Memuru Alımı Kadro Dağılımı İçinTıklayın

Kılavuz İçin Tıklayın

Lise Mezunu Nitelik Kodları İçin Tıklayın

Lise Mezunu Mezunun Olunan Alan/Dal İçin Tıklayın

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu