Kamu Personel Alımıİşçi Alımı

KTÜ Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

KTÜ Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

KTÜ Sürekli İşçi Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi işçi alımı ilanı duyurdu. Yayımlanan duyuruya göre Trabzon’da bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri ve Beden İşçisi pozisyonunda çalıştırmak üzere 3 Sürekli İşçi Alımı yapacak.

Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesine yapılacak olan 3 sürekli işçi alımı ilanı için başvuru kılavuzu yayımlandı ve süreç başlıyor. Bu kapsamda adaylar başvurularını 22-27.06.2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklardı.

Alımlar kura ile olacak 

Alımlar kura ile olacak ve  kura çekilişi 07.07.2022 tarihinde, saat 14:00’ da KTÜ TV Stüdyosunda (Elektrik Elektronik Mühendisliği Binası) yapılacak olup https://www.youtube. com/c/ KTÜTV adresinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir.

Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri Alımı Başvuru Şartları

Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından yada sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmaktır.

Beden İşçisi (Genel) Alımı Başvuru Şartları

  • En az Ortaöğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Of ilçesinde ikamet ediyor olmak.

Başvuru şartları

  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  • Göreve başlayacak personelin başvurduğu kadronun gerektirdiği görevleri yapmasına engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır (fiziksel ve ruhsal)
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İşçi Alınmasında Uygulana Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 12. maddesinin 3. bendine göre işe başlatılacak işçiler sadece noter kurasıyla belirlenecektir. Bu durumda önceliklilerde dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek sıralı olarak doğrudan kurayla belirlenecektir.

KTÜ Sürekli İşçi Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu