Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Kültür Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kültür Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Kültür Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kültür Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere, 15 Kamu Personeli alımı yapacağını duyurdu. Resmi olarak yayımlanan ilana göre alım yapılan 15 personel Uzman yardımcısı kadrosunda görevlendirilecek.

KPSS ve taban puan şartı ;

Alımlar sözlü sınava göre yapılacak olup, giriş sınavına adaylar KPSS puanına göre çağrılacaktır. Adaylardan KPSS P3 ve KPSS P4 puan türlerinde en az 70 puan almak şartı aranacaktır.

Başvuru şekli ve zamanı;

Başvurular elektronik ortamda 17.01.2022- 24.01.2022 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, “e-Devlet – Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya “Kariyer Kapısı https:// isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresinden başvurularını gerçekleştirecektir.” Bunun dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınav tarihi ve yeri daha sonra duyurulacak

Sözlü Sınav: Sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ktb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Sonuçların duyurulması ;

Yarışma sınavını kazanan adaylar www.ktb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar yerleştirme sonuçlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Yarışma sınavını kazanan uzman yardımcısı adaylarına ayrıca yazılı tebligat yapılacaktır.

*Sözlü sınav konuları ve alım ilanıyla ilgili olarak detaylı bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret ediniz.

Kültür Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu