Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!
Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli alımı yapıyor. Bakanlık bünyesine alacağı toplamda 167 personel için başvuru sürecini resmi olarak başlattı.

Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı için başvuru ekranı açıldı. Adaylar başvurularını 30 Haziran 2022 tarihine kadar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapabilecekler.

Başvuru ekranı : https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Kontenjan ve kadro bilgileri aşağıdaki gibidir

  • Büro Personeli – 96 Personel
  • Temizlik Personeli – 65 Personel
  • Bahçıvan – 6 Personel

KPSS şartı var 

Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı için başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranıyor. Adaylardan KPSS P93 ve KPSS P3 puan türü için en az 60 puan almaları, KPSS P94 puan türü için ise en az 55 puan almaları şartı aranıyor.

Adaylardan aranan genel şartlar aşağıdaki gibidir 

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Hangi illere alım olacak ?

Ankara, İstanbul,  Adana, Aksaray, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Burdur, Bursa, Çorum, Edirne, Erzurum, Iğdır, Kütahya, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Rize, Samsun, Sivas, Tunceli, Yozgat ve  Zonguldak illerine alımlar yapılacaktır. Hangi pozisyondan hangi ilimizde kaç kişi alınacak ? detaylar için kılavuzu inceleyiniz.

Kültür Bakanlığı 167 Büro Personeli, Bahçıvan ve Temizlik Personeli Alımı kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu