Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Kültür Bakanlığı KPSS’siz 10 Memur Alımı Yapacak!

Kültür Bakanlığı KPSS'siz 10 Memur Alımı Yapacak!
Kültür Bakanlığı KPSS’siz 10 Memur Alımı Yapacak!

Kültür Bakanlığı KPSS’siz 10 Memur Alımı

Bakanlıklar yılın son ayı ile birlikte bünyesinde ki kurumlar için personel alımlarına devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı’da mesleğe özel yarışma sınavı ile KPSS’siz 10 memur alımı yapacağını duyurdu.

Uzman Yardımcısı pozisyonunda görev alacaklar

Alım yapılacak 10 kişi Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı pozisyonunda görevlendirilecek.

KPSS durumu ;

Alımlar Bakanlık tarafından yapılacak olan sınav ile yapılacak ve şartları sağlayan adaylarda KPSS şartı aranmayacak. Belirtilen özel şartları sağlayan herkes kurumun yapacağı sınava katılabilecek.

Giriş sınavı ne zaman yapılacak ?

Giriş sınavı; eleme sınavı, yazılı sınav ve sözlü sınav aşamalarından oluşmaktadır. Eleme sınavı, 08.01.2022 Cumartesi saat 10.30-12.30 arası, yazılı sınav ise aynı gün saat 14.00- 16.00 arası Ankara’da yapılacak olup sınav yeri daha sonra Başkanlığın kurumsal internet sitesinden duyurulacaktır.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Başvurular, e-Devlet (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım) ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden çevrim içi yapılacak olup, 20.12.2021 Pazartesi saat 09.00’da başlayacak ve 31.12.2021 Cuma saat 18.00’de sona erecektir.

Adayların aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olması şartı bulunuyor ;

Kültür Bakanlığı KPSS'siz 10 Memur Alımı Yapacak!

Sonuçların duyurulması ;

Başarı sıralaması, yazılı sınav ile sözlü sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak belirlenir. Sınav sonuçları açıklanırken, kazanan adayların yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasının eşitliği durumunda, yazılı puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacak. Ayrıca Giriş sınavı sonuçlarına Başkanlığın kurumsal internet sitesi ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden erişilebilecektir.

Kültür Bakanlığı KPSS’siz 10 Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu