Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!
Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı ilanı yayımladı. Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı yapacak.

Alımlar kurumun yapacağı sınav ile olacak

Müfettiş Yardımcısı Alımı Bakanlığın yapacağı sınav ile olacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 22.08.2022-23.08.2022 tarihlerinde Milli Kütüphane salonlarında (Emek Mahallesi Wilhelm Thomsen Caddesi No:4 06490 Çankaya/ANKARA) yapılacaktır.

Başvuru tarihi ve şekli 

Giriş Sınavı için başvurular, 18.07.2022 tarihinden 27.07.2022 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru şartları aşağıdaki gibidir 

  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları için KPSS P-48 puan türünden 80 (Seksen) ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla en yüksek puan almış 75 (Yetmişbeş) kişi içerisinde yer almak (Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir).
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı genel şartları taşımak.
  • Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan birisini bitirmiş olmak.
  • Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak.
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.
  • Müfettiş yardımcılığı sınavına daha önce birden fazla katılmamış olmak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu