Kamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS’li KPSS’siz 248 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS’li KPSS’siz 248 Kamu Personeli Alımı İlanı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Türk Tarih Kurumu Başkanlığınca desteklenen arkeolojik kazı projeleri kapsamında görevlendirilmek üzere KPSS’li ve KPSS’siz 248 Kamu personeli alımı yapılacaktır.

Hangi İllerde ve Kadrolarda Alım Yapılacak? 

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'li KPSS'siz 248 Kamu Personeli Alımı Detayları 1 Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'li KPSS'siz 248 Kamu Personeli Alımı Detayları 2 Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'li KPSS'siz 248 Kamu Personeli Alımı Detayları 3 Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'li KPSS'siz 248 Kamu Personeli Alımı Detayları 4 Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'li KPSS'siz 248 Kamu Personeli Alımı Detayları 5

Başvuru Şartları Nelerdir? 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının A bendinde sayılan genel şartları taşımak.

b) Arkeolog ve Müze Araştırmacısı unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için, Lisans düzeyinde 2020 KPSS (B) grubu sınava girmiş olmak. Sıralamada 2020 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

c) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olmak.

ç) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler 

a) Fotoğraflı başvuru formu (eksiksiz doldurulacak)

b) Diploma/ mezuniyet belgesinin fotokopisi (pdf.)

c) T.C. Kimlik Kartı/ Nüfus cüzdanı fotokopisi,

ç) Arkeolog ve Müze Araştırmacısı pozisyonları için Lisans 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi.

d) Son altı ay içerisinde alınmış adli sicil belgesi (e-devlet ile alınabilir.)

e) Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e devlet ile alınabilir.)

f) Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel halinin bulunmadığı hususunda, adayın yazılı beyanı

Başvuru Şekli ve Süresi 

Başvurular yalnızca kurumun https://basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır. Başvurular 2 Kasım ile 6 Kasım tarihleri arasında alınacaktır. Postayla veya elden yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İlanla ilgili detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu