Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Lisans Mezunu 1.680 Memur Alımı Olacak! KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

Lisans Mezunu 1.680 Memur Alımı Olacak! KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Yayınlandı!
Lisans Mezunu 1.680 Memur Alımı Olacak! KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

Lisans Mezunu 1.680 Memur Alımı

ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2021/2 tercih kılavuzuna göre kamu kurum ve kuruluşlarına 30’dan fazla meslekte toplamda 1.680 memur alımı yapılacak. 2021 yılının 2. merkezi atamasında alınacak memur sayısında en fazla kontenjan Lisans mezunlarına ayrıldı.

Hangi mesleklerde alım yapılacak?

Aktüer, Apron Memuru,Astronom, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Biyoog, Denizcilik Sörvey Mühendisi, Diyetisyen, Grafiker, Hazine Avukatı, Heykel Traş, İcra Memuru, İstatistikçi, Kimyager, Kütüphaneci, Sekreter, Şehir Plancısı, Tahsildar, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veteriner, Memur, Mimar, Mühendis, Mütercim, Öğretmen, programcı, Psikolog, Restoratör, Veteriner Hekim, Yurt Yönetim Memuru gibi pozisyonlara alımlar yapılacak.

Alımlar KPSS P3 puan türüne göre yapılacak

Lisans mezunu alımlarda adaylardan KPSS P3 puan türünde puan aranacak. Alımlar adaylar tarafından yapılan tercih listesine göre KPSS P3 puanları baz alınarak yapılacak.

Başvuru şekli ve zamanı ;

KPSS sınavına girmiş ve mezuniyet durumlarına göre KPSS puanı bulunan adaylar, yayımlanan tercih kılavuzu doğrultusunda istedikleri kurumlar için aranan şartlar ve nitelik kodlarına dikkat ederek tercih işlemlerini 22 – 29 Aralık tarihleri arasında ösym’nin aday işlemleri sitesi üzerinden yapabilecekler.

Tercih ücreti 25 TL

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır.

Başta kamu üniversiteleri ve Bakanlıklara alımlar yapılacak

Kamu üniversiteleri,  Bakanlıklar, Devlet Demir Yolları, Devlet Hava Meydanları işletmesi, Devlet Su İşleri, Eti Maden İşletmeleri, Belediyeler ve bir çok kamu kuruluşuna farklı pozisyonlarda alımlar yapılacak.

Başvuru adresi : https://ais.osym.gov.tr/

Lisans Mezunu Kadrolar için tıklayın

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayın

Mezun Olunan Lisans Programı için tıklayın

Özel Koşullar için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu