MEB 5000 Memur Alımı Başlıyor!
MEB 5000 Memur Alımı Başlıyor!

MEB 5000 Memur Alımı Başlıyor! Büro Görevlisi, Hemşire, Mühendis, Diyetisyen, Avukat Alımı Olacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
MEB 5000 Memur Alımı Başlıyor!
MEB 5000 Memur Alımı Başlıyor!

MEB 5000 Memur Alımı

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı başvuruları başlıyor. MEB 5000 memur alımı duyurusu önceki günlerde Mahmut Özer tarafından yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına deprem bölgesi öncelikli olmak üzere toplam 5.000 kamu personeli alımı gerçekleştirecektir. MEB sözleşmeli personel alımı başvuruları başlıyor… MEB 5.000 personel alımı kontenjan dağılımı nasıl? MEB memur alımı başvuru şartları neler?

Kontenjan Dağılımı

Bakanlık, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 250 büro personeli, 4 avukat; taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire, 21 avukat olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel istihdam edecek.

MEB 5000 Memur Alımı Başlıyor! Büro Görevlisi, Hemşire, Mühendis, Diyetisyen, Avukat Alımı Olacak!

Bakan Açıkladı!

Personel alımına ilişkin takvim ve başvuru koşullarının önümüzdeki günlerde ilan edileceğini belirten Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Merkez teşkilatımız dışında 81 ilimiz için ihdas edilen 4 bin 746 kişilik sözleşmeli personel pozisyonlarında önceliği deprem felaketinden etkilenen illerimize vereceğiz. Ailemize katılacak yeni üyelerimize, millî eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

KPSS Şartı

Adayların ilana başvuru yapabilmeleri için 2022 yılında yapılmış olan KPSS Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gerekmektedir.
Adayların Beklentisi!

MEB personel alımı ilanına ilişkin adaylar büro personeli kadrosu için eşit bir dağılım talep etmektedir. Lise, ön lisans ve lisans mezunu kadro ayrışımı yaparak 3 kademeye de eşit olacak şekilde kontenjan dağılımı istenmektedir.

MEB merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 250 büro personeli, 4 avukat; taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire, 21 avukat olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandığında an be an sitemizde yer alacaktır.

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 21 Mart 2023, 09:23

    Sn.Bakanım bizler ortaöğretim mezunu hemşireleriz deprem bölgesinde görev yapmaya hazırız bu nedenle o bölgelere atama bekliyoruz ancak o bölgedeki kadro eksikliği bizim gibi görevlendirilecek personeller ile çözülebileçektir.
    Saygılarımla

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!