Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Merkez Bankası KPSS’siz 150 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Merkez Bankası KPSS'siz 150 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Merkez Bankası KPSS’siz 150 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Merkez Bankası KPSS’siz 150 Kamu Personeli Alımı

Merkez Bankası kamu personeli alımı ilanı duyurdu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kendi sitesi üzerinden yayımladığı ilana göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İstanbul şubelerinden istihdam etmek üzere Uzman Yardımcısı unvanında toplamda 150 kamu personeli alımı yapacak.

KPSS şartı yok

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmazken, alımlar kurumun yapacağı yazılı sınavlar ve mülakat sonuçlarına göre yapılacak.

Kadro dağılımı 

  • Uzman Yardımcısı – 150 Kişi

Başvurular online yapılacak

Başvurular, 13.06.2022 tarihinden 04.07.2022 tarihi saat 17.30’a kadar Bankanın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgelerin yüklenmesi suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru sırasında istenen belgeler 

  • Fotoğraf
  • Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi veya 30.09.2022 tarihine kadar mezun olacak adayları mezun olacaklarını taahhüt eden imzalı dilekçe, transkript (not döküm belgesi) ve güncel öğrenci belgesi
  • Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS, TOEFL iBT, CAE veya CPE veya 24.07.2022 tarihi saat10:00’a kadar sınav sonuç belgesinin ibraz edileceğine dair imzalı dilekçe)
  • Özgeçmiş (Türkçe)
Başvuru şartları aşağıdaki gibidir

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. Kamu haklarından yasaklı olmamak.
  3. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  4.  Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.
  5. Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

Merkez Bankası KPSS’siz 150 Kamu Personeli Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu