Kamu Personel AlımıMemur Alımı

ÖSYM KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Duyuruldu! Önlisans Mezunu 622 Memur Alımı Olacak!

ÖSYM KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Duyuruldu! Önlisans Mezunu 622 Memur Alımı Olacak!
ÖSYM KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Duyuruldu! Önlisans Mezunu 622 Memur Alımı Olacak!

ÖSYM KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzu Duyuruldu! Önlisans Mezunu 622 Memur Alımı

Önlisans mezunu binlerce mezunun heyecan içinde beklediği haberi bugün ÖSYM duyurdu. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzuna göre kamu kurumlarına Önlisans Mezunu 622 Memur Alımı yapılacak.

Başvuru şekli ve zamanı ;

KPSS sınavına girmiş ve mezuniyet durumlarına göre KPSS  puanı bulunan adaylar, yayımlanan tercih kılavuzu doğrultusunda istedikleri kurumlar için aranan şartlar ve nitelik kodlarına dikkat ederek tercih işlemlerini 22 – 29 Aralık tarihleri arasında ösym’nin aday işlemleri sitesi üzerinden yapabilecekler. Önlisans alımlar KPSS P93 puan türüne göre yapılacak.

Tercih ücreti 25 TL

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır.

Başvuru adresi : https://ais.osym.gov.tr/

Hangi şehirlere alım olacak?

Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Erzurum, Aydın, Bingöl, İstanbul, Bolu, Burdur, Çankırı, Denizli,Isparta, İzmir, Kütahya, Mersin, Sivas, Ağrı, Amasya, Bingöl, Gaziantep, Hakkari, Ordu ve Rize şehirlerine alım yapılacak. Detaylı olarak alım yapılacak şehirleri incelemek için aşağıdaki bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

50’den fazla kuruma alım yapılacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Devlet Demir Yolları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, sosyal güvenlik kurumları gibi kamu kurumları başta olmak üzere toplamda 50’den fazla kuruma 622 Memur Alımı yapılacak.

Önlisans Mezunu 622 Memur Alımı detayları için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Genel Bilgiler için Tıklayın

Önlisans Mezunu Kadrolar için tıklayın

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayın

Mezun Olunan Ön Lisans Programı için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu