Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

ÖSYM Kura İle Kamu Personeli Alımı Yapacak!

ÖSYM Kura İle Kamu Personeli Alımı Yapacak!
ÖSYM Kura İle Kamu Personeli Alımı Yapacak!

ÖSYM Kura İle Kamu Personeli Alımı

ÖSYM kamu personeli alım ilanı verdi. ÖSYM yapmış olduğu duyuruda EKPSS -Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı sonucuna göre kura ile atama yapacak.

Başvurular ne zaman olacak ? 

Kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemleri, 28 Nisan – 17 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Başvurular nasıl yapılacak ? 

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 28 Nisan günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.
Kimler kura başvurusuna katılabilir ? 

EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir.

Kuraya katılmak için ücret yatırmak gerekli – 15 TL 

Kura için başvuru işlemi yapıldıktan sonra başvuru ücreti, 28 Nisan – 18 Mayıs 2022 tarihlerinde aday tarafından yatırılacaktır. Ücret yatırma işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 18 Mayıs 2022 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla veya banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için 18 Mayıs 2022 tarihi saat 23.59’da sona erecektir. Başvuru Hizmeti Ücreti 15 TL’dir.

EKPSS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu