1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Yapacak!


Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Yapacak!
Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Yapacak!

Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama

Sağlık Bakanlığı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası duyurusu yayımladı. Sağlık Bakanlığı , tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama yerleştirme işlemleri yapacaktır. İşte Sağlık Bakanlığı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası detayları…

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır.

Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir

Başvuracak adaylar PBS üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, tercihlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecektir.

Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 24 Kasım 2022 Perşembe – 13 Aralık 2022 Salı saat 18.00’e kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilirler. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar.

Sağlık Bakanlığı 2022 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kılavuzu için tıklayın.

 

Yorum Yap