1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı İŞKUR 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu!


+ - 1
Sağlık Bakanlığı İŞKUR 10 Bin Sürekli İşçi Alımı
Sağlık Bakanlığı İŞKUR 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Tarihi Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı İŞKUR 10 Bin Sürekli İşçi Alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde alım duyurusu olacağı söylenen 10 bin işçi alımı tarihleri belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli alımı ilanına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanlık ilk açıklamasında 40 bin sağlık personeli alınacağını bunlardan 30 bini mülakatsız ÖSYM doğrudan atama ile 10 bin sağlık personelini ise İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı şeklinde yapılacağını açıklamıştı.

10 Bin Sürekli İşçi Alımı Tarihi

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Mart ayında ise 10 bin sürekli işçi, 10 bini sağlık personeli olmak üzere 20 bin personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

20 Bin Alım Aralık Ayında Olacak!

20 bin sağlık personeli alımı Aralık ayı içerisinde yayınlanacak. Önümüzdeki günlerde kılavuz yayımlanacak. KPSS puanına göre merkezi yerleştirme ile ve mülakat yapmadan alım yapacağız.

Merkezi yerleştirme nedir?

KPSS yerleştirme sisteminde önemli olan puandır. Sistem en yüksek puanlı adaydan başlayarak yerleştirmeye başlar ve sırayla diğer adayların tercihlerini inceleyerek yerleştirir. Yüksek puanlı aday tercihleri arasında yer alan boş bir kontenjana yerleşmeden sistem bir sonraki adayın tercihlerini incelemeye almaz.

Bu sistemde mülakat uygulanmadan doğrudan atama yapılır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Kayseri varmı temizlik personeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.