featured

Sağlık Bakanlığı’nın Atama Takvimi Açıklandı Başvurular Ne Zaman Sonlanıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adaylar için merakla beklenen başvuru tarihleri ve kura detayları belli oldu. Peki, bu önemli süreçte tarihler nasıl belirlendi?

Sağlık Bakanlığı tarafından, “2023 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu ilan, tabip, diş tabibi ve eczacı atama süreçleri hakkında adaylara kritik bilgiler içeriyor.

Başvuru Süreci ve Tarihler

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için flyinbet yapılan atamaların başvuruları 25-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adayların bu tarihler arasında başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Kura Detayları ve Yerleştirme İşlemleri

Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu hükümlerine göre, atama ve yerleştirme işlemleri belirlenen takvim dahilinde, noter huzurunda bilgisayar ortamında kura yöntemiyle yapılacak. Eczacı adayları için iki ayrı yerleştirme süreci belirlenirken, diğer branşlarda sadece ikinci yerleştirme yapılacak.

Başvurular Nasıl Gerçekleştirilecek?

Adaylar başvurularını Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden Personel Bilgi Sistemi (PBS) aracılığıyla e-Devlet kimlik doğrulama sistemi ile gerçekleştirebilecek. Tüm başvurular, 30 Ekim saat 18.00’e kadar kabul edilecek.

Kura İşlemleri ve Sonuçlar

Başvuruların flyinbet giriş değerlendirilmesinin ardından sonuçlar 8 Kasım’da adaylara duyurulacak. Kura çekimi 14 Kasım Salı günü yapılacak. Çekimin yapılacağı yer ve saat, genel müdürlüğün web sitesinde ilan edilecek.

Başvuru İptali

Kura başvurusunda bulunan adaylar, eğer başvurularını iptal etmek isterlerse, 31 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında PBS üzerinden elektronik ortamda iptal işlemi gerçekleştirebilirler.

Bu önemli süreçte, tüm adaylara başarılar dileriz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!